Warning: Undefined array key "id" in /home/dietetykp/domains/dietetykpowszechny.pl/public_html/wp-content/plugins/advanced-custom-fields-pro/pro/blocks.php on line 637

Deser a’la kinder country

Dominika Hatala
Dominika Hatala
08.03.2021 r.

Spis treści

Tydzień temu zainspirowałam się na mojej grupie na Facebooku do stworzenia przepisu na jednoporcjowy deser a’la kinder country. Przez ostatni tydzień testowałam różne jego wersje i w końcu wybrałam najlepszą i chcę się dzisiaj podzielić tym przepisem z Tobą. Jeśli możesz sobie pozwolić na bardziej kaloryczny deser to polecam dodać więcej białej czekolady do masy.

Składniki (1 porcja):

  • 20g kaszy manny
  • 130ml mleka
  • 1/2 skyru waniliowego
  • erytrytol do smaku – u mnie 2 płaskie łyżeczki
  • Kostka białej czekolady
  • 10g ekspandowanej pszenicy/orkiszu

Polewa:

  • 1 kostka gorzkiej czekolady
  • 2 kostki mlecznej czekolady
  • 5-10ml mleka
  • garstka pszenicy/orkiszu do posypania

Deser a’la Kinder Country – opis przygotowania:

Do garnka wlewamy mleko i wsypujemy kaszę. Gotujemy na małym ogniu cały czas mieszając, aż kasza zgęstnieje. Pod koniec dodajemy białą czekoladę i mieszamy, aż się rozpuści. Wyłączamy kuchenkę i dodajemy skyr waniliowy oraz pszenicę/orkisz – całość mieszamy i przekładamy do słoiczka. W drugim garnku gotujemy wodę. Na garnek nakładamy miskę i w tzw „kąpieli wodnej” rozpuszczamy czekoladę mleczną i gorzką z dodatkiem odrobiny mleka. Polewę wylewamy na białą masę i wsypujemy garstkę pszenicy lub orkiszu do dekoracji. Deser jemy od razu lub wkładamy do lodówki na kilka godzin – polecam drugą opcję. Ja kupiłam zwykły orkisz i pszenicę z miodem z dobrej kalorii w Rossmanie. Taki deser na pewno nasyci nas na dłużej niż zwykły batonik i może śmiało stanowić pełnowartościowy posiłek np. Drugie śniadanie lub podwieczorek.

Wartości odżywcze (1 porcja):

Kalorie: 338 kcal
Białko: 15,1 g
Tłuszcze: 10,8 g
Węglowodany: 44,6 g

To nie jedyny deser który dla Ciebie przygotowałam!

SMACZNEGO! 🙂

Dominika Hatala
Dominika Hatala
Jestem Dyplomowanym Dietetykiem Klinicznym. Ukończyłam studia wyższe na Śląskim Uniwersytecie Medycznym w Katowicach. Kocham gotować i próbować nowych smaków. Mój blog powstał z myślą o tych, którzy szukają ciekawostek z dietetycznego świata oraz inspirujących przepisów na co dzień.